Turnaj Medeka pre Škrabkovcov a Lipu

Krásne počasie prilákalo v sobotu ráno milovníkov pingpongu do telocvične 🙂 4tej základnej školy v Považskej Bystrici, kde prebehli boje o famózny putovný pohár a vysnívaný titul Medeko open. V poradí už siedmy ročník bol nabitý kvalitnými hráčmi. Zastúpenie malo 10 klubov zo Slovenska a Čiech, ktoré doplnili aj neregistrovaní hráči. Turnaj, ktorý  prebiehal v priateľskom duchu, bol doplnený aj o obľúbenú súťaž vo štvorhrách. Na turnaji bolo prichystané skromné občerstvenie, tombola a príjemné teplo. 33 hráčov bojovalo v základných skupinách, v ktorých si vytvorili vhodnú pozíciu do vyraďovacích bojov. Následný progresívny systém priniesol veľa dobrých zápasov. Víťazom sa stal domáci hráč Medeka PB Marek Lipa. Veľmi blízko k titulu mal porazený finalista Peter Kvaššay z tímu Slovan PB. Bronzový pohár si odniesol z turnaja obhajca, trojnásobný víťaz Martin Belás (Dolná Mariková). A vynikajúco hrajúci Radim Štěpán si prišiel z Kroměříža na bicykli po „najobľúbenejšie miesto“ a pomyselný zemiak. Vo štvorhrách si prvenstvo vybojovali bratia Škrabkovci z Dolných Kočkoviec, ktorí v peknom finále zdolali československý pár Štěpán (TJ Slávia Kroměřáíž), Lauš (Medeko PB). V boji o tretie miesto mala viac šťastia dvojica Ďurana (TTC PB), Lipa (Medeko PB). Smolné zemiakové miesto sa ušlo Orlom z Vysokého Mýta Dvořákovy a Herelovi. Ostatné výsledky si môžete pozrieť v menu Medeko open (postupne budú vkladané, aj fotky). Už teraz sa môžte tešiť na ďalší ročník, na ktorý Vás pozývame.

Medajlová bilancia Medeko open 2016:

 1. Medeko PB          –  1 zlato, 1 striebro, 1 bronz
 2. Dolné Kočkovce  –  1 zlato
 3. Slovan PB            –  1 striebro
 4. Slávia Kroměříž   –  1 striebro
 5. Dolná Mariková   –  1 bronz
 6. TTC PB                –  1 bronz

Výsledky Dvojhry:

 1. Lipa (Medeko PB)
 2. Kvaššay (Slovan PB)
 3. Belás (Dolná Mariková)

Výsledky Štvorhry:

 1. Škrabko R., Škrabko J. (obaja Dolné Kočkovce)
 2. Štěpán, Lauš (Slávia Kroměříž, Medeko PB)
 3. Ďurana, Lipa (TTC PB, Medeko PB)

20160510_145042

 

 

 

 

MS HOKEJ RUSKO 2016

Ani v deň medzinárodného stolnotenisového turnaja Medeko open neprídete o zápas našich hokejistov. Zápas v skupine proti Maďarsku, ktorý začne 7.mája o 10:15 bude premietaný v telocvični. Tak skalný športovci a fanúšikovia si môžu schuti ponadávať nad dúfame vízťazným výkonom slovenských hokejistov. Športu zdar, pincu zvlášť.

Ice rink texture
 

Štatistiky sezóny 2015/2016

Je tu koniec marca a s ním aj koniec sezóny stolnotenisovej súťaže 6. ligy okresoch PB, PU, IL. Letmé zhrnutie sezóny v štatistikách nájdete TU.  Podrobnejšie a individuálne štatistiky a prehľad bude postupne pribúdať na stránkach počas leta. Taktiež sa môžete tešiť na prepracovanejšiu spravodajskú časť od novej sezóny. Tabuľkový, výsledkový a informačný servis bude zameraný na 5., 6., aj 7., ligu v pingpongu v našich okresoch. Ďalší program po konci súťaže je nasledovný. Začína jar a príprava na Medeko open. Vyvrcholenie sezóny je naplánované na 7. mája, kde sa rozhodne v ťažkých bojov o víťazovi. Voľných je posledných jedenásť registračných miest na tento veľmi kvalitný medzinárodný turnaj v stolnom tenise. Atmosféra s blížiacim sa začiatkom pingpongového turnaja hustne. Podrobnejšie informácie okolo turnaja sa budú stále aktualizovať TU. Registrovaných hráčov si môžete checknúť TU. S koncom sezóny začína priestor na sústredenie, trénovanie, prestupové šachy. Všetko info ale aj ďalšie novinky budú pribúdať.

gulickove-pocitadlo

Unikli zábery po oslavách

Na povrch sa dostali zábery z postupových osláv Medeka PB. Bola to búrlivá piatková noc. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy.